Bitcoin Vadeli İşlemleri Hakkında Hong Kong Finans Düzenleyicisi Uyarıları

bitcoin vadeli islemleri

Hong Kong Finans Düzenleyicisi, Bitcoin vadeli işlemler ve diğer Kripto Para satışı ile ilgili yatırım ürünleri hakkında yeni bir genelge yayımladı.

11 Aralık tarihinde Hong Kong Menkul Kıymetler Vadeli İşlem Komisyonu (SFC) tarafından yayımlanan genelgede, sadece lisanslı firmaların Hong Kong’da bu ürünleri “Menkul Kıymetler Kanunu” uyarınca bir “tür iki düzenlemeli faaliyet” olarak yapabileceğine karar verdi.

Bitcoin Vadeli İşlemleri, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından düzenlenen ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (” SFC “) tarafından otomatik ticaret sağlamak için yetkilendirilen bazı iyi kurulmuş vadeli ve emtia borsaları tarafından başlatıldı ya da yakında piyasaya sürülecek hizmetler olarak düzenlendi.

SFC ayrıca, Kripto Paralarla ilgili yatırım ürünlerinin diğer biçimlerinin ülkedeki yatırımcılar tarafından kullanılabileceğini vurguladı. Bu tür hizmetler sunmak için lisans almayanlara, genelgelere göre “SFO kapsamında cezai bir suç işlemiş olabilir”.

SFC, yatırımcıları, düzenlenmemiş Kripto Para borsalarından alınan Bitcoin vadeli ürünlerinin, SFO kapsamında “vadeli işlem sözleşmeleri” veya “menkul kıymetler” oluşturduğunu kontrol etmeleri konusunda uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir