Blockchain Üzerindeki Uygulamaların Standartlaştırılması Sağlık Endüstrisinde Devrim Yaratacak

Blockchain Üzerindeki Uygulamaların Standartlaştırılması Sağlık Endüstrisinde Devrim Yaratacak

Blockchain teknolojisi, finans, tedarik zinciri, sigorta, eğitim, kamu ve sağlık dahil olmak üzere birçok endüstriyi değiştirme ve birleştirme potansiyeline sahip olduğu için ilgi çekiyor. Blockchain teknolojisi hala nispeten yeni olmasına rağmen, halihazırda dünya bu teknolojinin gelişimini yeni dijital çağ veya Web 3.0 olarak adlandırıyor. Şimdiye kadarki en belirgin gelişme finans ve tedarik zincirinde oldu, ancak dünya diğer endüstrilerdeki uygulamaları görmek için merakla bekliyor.

Özellikle sağlık endüstrisi, Blockchain üzerinde organize edilen güvenli, şeffaf ve kolay erişilebilir bir bilgi sistemine sahip olarak büyük fayda sağlayabilir. Yeni teknolojiler ortaya çıktıkça, bireylerin bakımı ve refahı için kullanmaları ve uluslararası sağlık organizasyonlarının ve tedavilerinin düzensiz olduğu ve genellikle verimsiz olduğu ispatlandı.

Bununla birlikte, akıllı sözleşmeler yoluyla hastaları ve sağlık hizmeti sunucularını birbirine bağlayan yenilikçi yeni bir Blockchain tabanlı ekosistem var.

Aynı teşhise sahip hastaların bazen çarpıcı biçimde farklı tedaviler almalarının 21. yüzyılda mazur görmemesi gerekiyor. Bu yeni Blockchain ekosistemi, klinik kılavuz talimatları ve tıbbi hizmetlerin sunumu ile bağlantılı operasyonel tanımlama ile klinik bir hata veya yetersiz sağlık bakım yönetimi riskini azaltmaktadır.

Dolayısıyla, güncel tıbbi verileri uluslararası alanda ve kliniklerde düzenlemede çok az şey yapıldı. Dünya, Blockchain ekosistemi içerisindeki yeni gelişmelere yakından baktığından, bir başlangıç aşamasında sağlık sektörünü ele alıp onu yeni web 3.0 çağına getirmesi bekleniyor ve nihayet gerçekleştiğini görüyoruz. Sağlık ve diğer sanayilerin geleceği için umut vaat ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir