Çin’li Bitcoin Madencileri Yurtdışında Yatırım Ülkeleri Araştırıyorlar

Çin'li Bitcoin Madencileri Yurtdışında Yatırım Ülkeleri Araştırıyorlar

Çin’de Kripto Para madencilerin geleceğine ilişkin artan belirsizlik karşısında Çin’li Bitcoin madencileri arasında diğer ülkeleri  araştıran madencilerin sayısı giderek artıyor. Çin hükümeti, Kripto Para darbesini madencileri hedefleyecek şekilde genişleteceğini belirtmese de, birçoğu operasyonlarını başka yerlere taşımak için planlar yapıyor.

Vietnam, Laos, Tayland, Rusya ve Amerika, Çinli Madencilerin Düşündüğü ülkeler olarak öne çıkıyor.

Çinli madenci Akira Cui geçtiğimiz günlerde Güney Çin Morning Post’a birçok madencinin “Vietnam, Laos, Tayland, Rusya ve ABD’yi ziyaret ettikleri, yerel yetkililerle elektrik fiyatlarını görüştüğü ve gelecekte kullanmak üzere siteler satın alacaklarını” söyledi.

Güney Çin Morning Post, dört büyük maden şirketiyle temasa geçtiğini ve Bay Cui’nin tek sorumlu olduğunu belirtti. Çin madencilik şirketlerinin temsilcileri medyayla nadiren konuşmakta, çünkü madencilerin yerel üst düzey yetkililer ve kurumlardan gizlenen yerel güç şirketleriyle özel anlaşmalar yapmaları bekleniyor. Bay Cui, “Hiç kimse bunun hakkında övünmez çünkü sessizce bir servet kazanmak en iyisi,” dedi Cui.

Çin Madencileri’nin Bitcoin Ağının Toplam Madencilik Gücünün yaklaşık yüzde 70’ini ürettiği tahmin edilmektedir.

Cui, “Los Angeles’taki ortaklarımızla görüşüyoruz ve ayrıca Rusya ve Vietnam’ı potansiyel alanlar için ziyaret ettik” dedi. ” İlginçtir ki, Bay Cui, Çin’in Kripto Para baskısının nihayetinde Bitcoin topluluğu için olumlu bir rol oynayabileceğini öngörüyor. Çin’in son yıllarda hakimiyeti ön planda tutması, “son fiyat artışında zaten kanıtladığı üzere, Çin’e olan bağımlılığını azaltması için Bitcoin doğasının gereği önemli olduğunu” vurgulayan Kripto Paralarda merkeziyetçi olmayan yapının baltaladığını iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir