Deloitte Raporuna Göre 2016’da Başlatılan 26,000’den Fazla Blockchain Projesi Var

Deloitte Raporuna Göre 2016'da Başlatılan 26,000'den Fazla Blockchain Projesi Var

Deloitte raporu, 2016’da profesyonel hizmetler başta olmak üzere 26,000’den fazla yeni Blockchain teknolojisi tabanlı projenin GitHub kod deposunda başlatıldığını iddia ediyor. GitHub, Bitcoin gibi büyük projeler de dahil olmak üzere 86.000’den fazla Blockchain programı için kodlar barındıran bir geliştirme platformudur.

Deloitte, “Blockchain Teknolojisinin Evrimi: GitHub Platformundan İncelemeler” başlıklı raporunda, 2016 yılında her iki kuruluşun ve bireysel kullanıcıların geliştirdiği Blockchain projelerinin şimdiye kadarki en büyük sayı olduğunu savundu.

Buna karşılık, 2015 yılında başlatılan girişim sayısı 15.000’den az olarak gerçekleşmişti. Bu arada, 2017 yılının ilk yarısında, platformda kaydedilen yaklaşık 25.000 proje var.

Deloitte’ye göre, projelerin çoğu, uzun zamandır aktif durumda değil ve bugüne kadar sadece %8’i aktif durumda.

“Açık kaynaklı projelerin en çarpıcı gerçekliği, çoğunun terk edilmiş ya da anlamlı bir ölçekte başarısız olması.

Raporun özeti:

Raporda, Blockchain girişimlerinin çoğunluğunun büyük oranda aktif olmadığını belirttildi. Aynı zamanda örgütlerin, kendileri tarafından geliştirilen projelerin % 15’i aktif olduğu için “olumlu” olduklarını iddia etti.

Bu arada, kullanıcılar tarafından başlatılan girişimlerin yalnızca % 7’si aktif durumda. Rapor ayrıca, San Francisco’nun, en çok GitHub projesine sahip olduğunu ve bu şehri Londra, ve New York’un izlediğini gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir