Elveda Ethereum: Kik, ICO Çalışmasını Stellar’a Taşımayı Planlıyor

stellar

Mobil mesajlaşma şirketi Kik, Teddy Livingston tarafından Çarşamba günü onaylanan Kin token ağını Ethereum’dan Stellar’a kaydırmayı planlıyor.

YouTube’daki canlı soru-cevap oturumunda konuşan şirketin kurucusu, Ethereum Blockchain‘ini, diğer konuların yanı sıra, Kin’in ihtiyaç duyduğu düzeyde ölçeklendirilemediğini savundu. Bu duruma karşılık 2014 yılında ortaya çıkarılan ve Ripple kurucularından Jed McCaleb’in kurduğu Stellar Lumens’e geçmek.

Livingston, hesaplamaları gerçekleştirmek için gerekli olan gaz fiyatlarının ve diğer işlem ücretlerinin, kullanıcıların işlemlerinin gerçekleştiğinden emin olmak için uygulamaya konması gerektiğini de belirterek, Ethereum’a “Blockchain arama çağında” patlama yapmaya gitti. Kik, ilk önce ölçeklendirme konularının “o zaman doğru çözüm olmayabilir” anlamına geldiğini belirten bir başka Blockchain‘e Ekim ayında geçmeyi düşünüyor olduğunu açıkladı.

Çarşamba günkü video dosyasında Livingston, Kin’in yaklaşık 10.000 kullanıcısı ile Ethereum’un yapabileceği işlem sınırlarını zorladığını söyledi. Ağın güvenilirliği ve planlanan hareket hacminin bir başka faktör olduğunu belirtti.

Livingston videoda:

“Stellar, Ripple’deki çocuklar tarafından inşa edildi ve onun için hoşumuza giden şey, Kin gibi bir uygulama için özel olarak inşa edilmiş olmasıdır. Bu, herkes için her şey olmaya çalışıldığı Ethereum gibi değildir ve bu da genel amaçlı ve yavaş olmasına sebep oluyor. ”

Livingston’a göre önümüzdeki birkaç hafta içinde Kik, Stellar’ın ölçeklenebilirliğini ve güvenilirliğini test edecek.

“Bu, çok şey için çözmeye çalıştığına odaklanmış: çok sayıda insan için hızlı, güvenilir ve ucuz işlem” dedi.

Testlerin başarılı olduğunu varsayarsak, Livingston, Stellar üzerine kurulu olan uygulamanın ikinci çeyrek boyunca tüm kullanıcılara sunulmasını önereceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir