Filipinler, Bitcoin’i Menkul Kıymet Olarak Yasallaştıracak

filipinler bitcoini menkul kiymet olarak yasallastiracak

Filipinler’deki ana yasal düzenleyici kurumun açıklamasına göre: “Menkul Kıymetler Düzenleme Yasasını uygulayacağımız yönünde, Kripto Para birimleri sunumlarını mümkün olan en iyi şekilde görmemiz yönünde”, ülkenin Komisyon Üyesi Emilio Aquino, Menkul Kıymetleri ve Exchange Commission (PhSEC), 21 Kasım’da sinyal verdi. Uygun yasallaştırmaya doğru hareket, merkez bankasıyla istişarelerde bulunmanın yanı sıra, çok fazla inceleme ve izleme sonrasında gerçekleştirecek.

Filipinler, Kripto Para Devrimine Hazır mı?

 

Belki de müreffeh bir komşusu olan Japonya’ya bakarsak, Filipinler takım adalarındaki Kripto Para devrimini karşılamaya hazır görünüyor.

Tarım şirketi Calata Corp yakınlarda, resmi olmayan borsalar tarafından uygunsuzluklardan dolayı soyuldu ve o tarihten bu yana, Calcoins pazarlamayı umut eden, ilk para teklifi sunumu (ICO) kamuya yapılan para toplama çalışmalarında en son çılgınlığı gösterdi. ICO‘lar bu yıl 4 milyar ABD Doları’na yaklaşan büyük bir pazarın tadını çıkarıyor.

Komiser Aquino, “İlk para teklifi – belirtildiği gibi – özellikle sermayenin artırılmasında teklifin yapıldığı olgu ve koşullara bağlı olarak – menkul kıymet olarak kabul edilebilir; bu durumda SEC’e kayıt olmaksızın teklif edilemez. ”

Kripto Paralar hakkında felsefe, sanki yeniliği yavaşlatmak gibi, aynı zamanda düşmanca bir yasaktan daha iyi. PhSEC bir süredir Kripto para birimlerini izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir