Genesis Engineering Rus Adası’nda Kripto Para Madenciliği Yapacak

kripto para madenciliği

Bir Rus serbest ticaret bölgesinin avantajından yararlanan ilk yabancı Kripto Para Madenciliği şirketlerinden biri Hong Kong merkezli Genesis Engineering firması oldu. Şirket, diğer girişimlerin yanı sıra, bir Kripto Para madencilik çiftliği ile beraber bir kripto müzesi inşa etmeyi ve eğitime destek sağlamayı planlıyor.

Hong Kong merkezli bir şirket olan Genesis Engineering, Rusya’nın Russky Adasında bir Kripto Para Madenciliği çiftliği ve yapay zeka laboratuvarı kurmayı planlıyor. Ada, Rusya’nın Uzak Doğu kenti Vladivostok’un kıyılarında bulunuyor.

Genesis Engineering, bu ayın başında kurulan Btc Inc ve Genesis Mining arasında bir ortak girişim. Şirketlerin açıkladığı üzere, “Girişim dünyanın dört bir yanındaki Amerika ve Avrasya’nın da aralarında bulunduğu yüksek enerji kapasitesine sahip alanlardaki gelişmelere odaklanacak” dedi.

Şirket, bölgedeki arsa ve enerji tesislerinin arzusuyla, ayrıca tercihli vergi ve gümrük vergileriyle ilgileniyor. Pilot bir projeyi takiben, yaklaşık 300 bin metrekarelik üretim tesislerini kurmayı planlıyor.

Şirket aynı zamanda eğitim programları geliştirmeyi de planlıyor. Genesis Engineering temsilcisi John Riggin, “Bir showroom, Kripto Para birimleri müzesi ve Blockchain eğitimi öneriyoruz … Bu projeyi finanse etmeye hazırız,” dedi. “Üstelik, en iyi öğrencilerin eğitimini, bu alandaki üniversite çalışmalarına katılmak ve fonlamak için para ödemeye hazırız.”

Ayrıca, şirket “Moskova Devlet Üniversitesi ve Ulusal Bilim ve Teknoloji Üniversitesi MISIS ile benzer laboratuarlar hazırladığı için” yapay zeka laboratuarı kurmakla da ilgileniyor.

Uzak Doğu Enerji Yönetimi Şirketi Yatırımları Direktör Yardımcısı Valentin Lokhmanov, şunları söyledi:

Adanın toprakları hem elektrik hem de termal güç potansiyeline sahiptir ve bu da tüketici için birinci aşamaya güç sağlamak için yeterlidir. “Vladivostok’un serbest ticaret bölgesi Russky Adasını kapsamaktadır, bu nedenle vergi avantajı ​​ve ücretsiz bir gümrük bölgesi için başvurma imkânı yatırımcılar tarafından kullanılabilir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir