Japonya’nın Kazuno Şehri, Yenilenebilir Enerjiye Sahip Olması ile Kripto Para Madencilerinin Dikkatini Çekti

Japonya'nın Kazuno Şehri, Yenilenebilir Enerjiye Sahip Olması ile Kripto Para Madencilerinin Dikkatini Çekti

Kışın yenilenebilir enerjisi ve düşük sıcaklığıyla tanınan bir Japon şehrinin hükümeti, temiz elektrik sistemini kullanmak için kripto para madencilerini cezbetmektedir. Bir şirket halihazırda, “bitcoin de dahil olmak üzere 10 Kripto para birimi” yle madencilik için kentteki “ilk temiz enerji temelli Japon madencilik merkezi” ni açacağını açıkladı.

Japon Şehri Madencileri Çekiyor

Japon Kazuno şehri, şirketleri yenilenebilir enerjisini kullanmak için çekmeye çalışıyor. Japonya’nın ana adasında dağlık bir kuzey eyaleti olan Akita’da bulunan kentin nüfusu yaklaşık 32.000.

Kazuno Şehri’nin kış aylarında yoğun kar yağışı gösteren nemli karasal bir iklimi vardır. Japan Today gazetesinin Pazartesi günkü haberine göre, “Kazuno Şehrinin yıllık ortalama sıcaklığı düşük, muhtemelen madencilikte bilgisayarlar tarafından üretilen ısı ile başa çıkmak için uygun bulunuyor”

Kazuno Şehri hükümeti, yenilenebilir enerjiden üretilen temiz elektrik kullanarak fabrikalar çalıştıran şirketleri davet ediyor. Kent, jeotermal, hidroelektrik ve rüzgar enerjileri de dahil olmak üzere bol miktarda yenilenebilir enerjiye sahiptir ve kendi kendine yeterlilik oranı% 300’ü aşmaktadır.

Kazuno Şehrindeki Madencilik Merkezi Açılışı

Bitcoin madenciliği ve kripto para ticareti yapan Tokyo merkezli Miner Garage Co. Ltd. geçtiğimiz günlerde Kazuno Şehrinde faaliyet göstermesi için onaylandığını ve davet edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Takuya Omata, “Şehrin yardımı ve kentin temiz enerji doğal kaynaklarını kullanarak, Miner Garage Aralık 2017’de ilk temiz enerji temelli Japon madencilik merkezi açacak ve işletilecek.” dedi. Bu tür doğal kaynaklara sahip olan şirket, “Japonya’daki madenciliğin çok uygun olduğunu ve çok sayıda madencilik şirketi ile rekabet edebileceğine inanıyor”.

Miner Garage’ın madencilik merkezi için haber ayrıntıları:

Madencilik merkezinde ilk başta 600 bilgisayar kurulacak. Bitcoin ve Alt koinlerden yaklaşık 10 çeşit Kripto para ile  yılda yaklaşık 300 milyon yen değerinde bir madencilik faaliyeti gerçekleştirmesi bekleniyor.

Miner Garage, yerel iş imkanı yaratacak ve blockchain mühendisleri yetiştirecek. Şirket, halihazırda yenilenebilir enerji tedariki konusunda Tohoku Electric Power Co Inc ile müzakere etmektedir.

Japonya’da Madencilik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi

Elektrik maliyeti, Japonya’daki madencilik faaliyetlerinin önünde bir engel teşkil ediyordu. Sorunun üstesinden gelmek için iki farklı enerji sağlayıcı madencilik maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan düşük maliyetli elektrik teklif ediyor.

Japon yenilenebilir enerji sağlayıcısı Looop, bu ayın başlarında madenciler için düşük maliyetli kendi elektrik paketini piyasaya sunduğunu açıkladı. Looop’un direktörü ve başkanı Shoichiro Nakamura o dönemde “Yüksek elektrik maliyeti Japonya’da darboğazdan dolayı madencilik işine girmeyi zorlaştırıyor” dedi.

Bu arada, üç büyük Japon şirketi, GMO, DMM ve SBI Group, madencilik faaliyetlerine başlama planlarını açıkladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir