Küresel Nakliye Devi UPS, Kamyon ve Denizcilik Sektörüne Odaklanan Blockchain Konsorsiyumuna Katıldı

Küresel Nakliye Devi UPS, Kamyon ve Denizcilik Sektörüne Odaklanan Blockchain Konsorsiyumuna Katıldı

Nakliye İttifakı (Blockchain in Trucking Alliance – BİTA) olarak adlandırılan oluşum, bugün, şirketlerin paketleri takip eden, gemicilik ve endüstrideki diğer uygulamalar arasındaki ödemeleri kolaylaştıran sistemlerin kullanımı için standartların geliştirilmesine yardımcı olacağını duyurdu.

Açıklamada, UPS’in kurumsal mimari ve yenilik direktörü Linda Weakland, UPS’in konsorsiyum aracılığıyla keşfetmeyi planladığı çeşitli olası kullanım durumlarını gösterdi.

Weakland’in şunları aktardı:

“Teknoloji; nakliyeciler, taşıyıcılar, komisyoncular, tüketiciler, satıcılar ve diğer tedarik zinciri paydaşları arasında şeffaflığı ve verimliliği artıracak bir potansiyele sahip.”

UPS, blockchain etrafında standartlar geliştirerek “müşterilerin küresel ticaret ve finansa katılmasını sağlayan lojistik stratejilerini destekleyecek” dedi.

UPS, gelen haberlere göre, gümrük, komisyonculuk sektöründe blockchain teknolojisinin nasıl kullanılacağını zaten araştırıyor. Bu teknoloji, UPS’in kağıt bazlı işlemlerden ve müşterilerin ve üçüncü parti ortaklarının kullanabileceği daha verimli, paylaşılan bir platforma doğru kaymasına yardımcı olabilecek.

Kurumun kurucusu Craig Fuller, grup kurulduğunda yapılan açıklamada kamyon konsorsiyumunun başlangıçta böyle standartların geliştirilmesine yardımcı olmak için kurulduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir