Stellar Sonraki Büyük ICO Platformu Olabilir mi?

stellar

ICO‘lara dikkat ediyorsanız muhtemelen tutarlı bir trendin farkındasınızdır. Yeni çıkan Token’ların çoğu Ethereum üzerine kurulmuştur ve böylece Blockchain‘in tartışılmaz liderlerinden biri olarak hızla ortaya çıktı.

Yeni başlayanların Ether platformunu terk etmeyi düşündüklerini gösteren çok az kanıt olmasına rağmen, blokta yer alan yeni bir oyuncu, göz önünde bulundurulmaya değer bir şey olduğunu kanıtlıyor.

Stellar Ödeme Şebekesi

Kripto Para aslında o kadar da yeni değil. 2014 yılında finansal ürün geliştirme için açık bir platform olarak kuruldu. Stellar, en son Kripto patlaması sırasında radarın altında uçmaya devam ederken yaklaşık 3 milyar dolarlık bir pazar payı elde etti. CoinMarketCap lider Kripto para birimi tablosunda 11’ci sırada yer alıyor.

Stellar, Smartlands’ın ödeme platformunda bir Token başlatan ilk şirket olmasının ardından, geçen ay manşetlere çıktı. Kendisini Tarım platformu olarak pazarlayan Smartlands, Stellar’ın üstün işlem protokolü ve muazzam erişimi olduğunu ileri sürdü. ICO‘dan elde edilen gelir, Smartlands platformunda sunulan şirketin Varlık Tabanlı Token gelişimine fon sağlayacaktır.

Stellar, gelecekteki Token pazarı için ideal bir platform haline getirebilecek birtakım benzersiz avantajlara sahiptir.

ICO‘lar bu yıl 3,5 milyar dolar yatırım aldı. Çoğu Token satışı Ethereum’dan çıkmasına rağmen, Stellar giderek güçlü bir konuma geliyor.

ICO‘lar için Gerekçeler

1. Daha ucuz ve daha hızlı
En belirleyici özelliklerinden biri, Ethereum’un ve diğer Kripto para birimlerinin karşılaştığı transfer ücreti sorununun önüne geçme kabiliyetidir. Ether fiyatları 500 dolara doğru ilerledikçe, işlemler daha pahalı hale geliyor. Ağ üzerinde, saniyede 1.000 işlem gerçekleştiriyor, bu da güçlü bir işlem bileşeni olan Token satışları için ideal.

2. Özelleştirilebilir
İhraççıların hesaplarını, ödemelerini, müttefikleri ve özel tekliflerini özelleştirmelerine izin verir.

3. Merkezi Olmayan Borsa
Kripto para birimleri sayısı artmaya devam ederken, verimli ticaret sağlayan bir platform, yatırımcı halk tarafından daha olumlu karşılanacaktır. Platformda oluşturulan herhangi bir Token Stellar’ın merkezi olmayan borsası aracılığıyla satın alınabilir ve satılabilir. Kendi ağında ICO’larını başlatan şirketlerin, Token’larını kullanılabilir hale getirmek için üçüncü taraf Kripto Para alışverişi yapmasına gerek yoktur.

4. Güvenlik Özellikleri
Stellar Sistemleri, Ethereum ile aynı genişliği sunmuyor. Bu, riski sınırlamak ve kötü aktörlerin programı istismar etmesini önlemek amacıyla yapıldı. Ek bir güvenlik katmanı olarak, Token düzenleyicileri, hangi problemlerin işlemlerini doğrulamasına izin verileceğini seçebilir. Güvenlik çoğunlukla maliyet getirir ancak Stellar altyapısını korumak için makul bir yaklaşım benimser.

5. Takım
Stellar, kurucularından Jed McCaleb’in zaten iki Kripto Para şirketi kurmasıyla sektördeki en güçlü ekiplerden biri tarafından destekleniyor. Ekip şu anda 12 çalışandan, 4 yönetim kurulu üyesinden ve sekiz danışmandan oluşur. Danışma grubu: Y Combinator, AngelList, WordPress ve Apache Software’in kurucularını içeriyor. White Ops’un baş bilimcisi de projeye dahil.

Elbette, bu özelliklerin hiçbiri Ethereum’un yeteneklerini üstün bir programlama platformu olarak düşürmez. Akıllı sözleşme uygulamaları muhtemel token piyasasını yükseltirken önemli bir cazibe olmaya devam ediyor.

Feragat: Yazarın, Bitcoin, Ethereum ve diğer Kripto paralarda yatırımı vardır, ancak kısa vadeli veya günlük ticaret yapmamaktadır.

Önemli: kaybetmeyi göze alamayacağınız paralarla yatırım yapmayın. Alım yapmadan önce daima kendi araştırmalarınızı yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir