Tayland Merkezli Ayudhya Bankası, Sözleşme Yönetimi Blockchain Pilot’u için IBM’i Görevlendirdi

Tayland Merkezli Ayudhya Bankası, Sözleşme Yönetimi Blockchain Pilot'u için IBM'i Görevlendirdi

Tayland merkezli Ayudhya Bankası (Krungsri), teknoloji devi IBM ile ortak olarak, sözleşme yönetimi sürecini hızlandırmayı amaçlayan bir blockchain pilotunu tamamladı.

Basında çıkan haberlere göre, bankaya göre, ilgili taraf işlemlerini (RPT) yapma yetkisini rasyonalize etmeyi planlayan pilot, şeffaflık ve veri güvenliğinin iyileşmesine ve işlemlerin hızlandırılmasına neden oldu.

Krungsri’nin bilgi ve operasyon sorumlusu Voranuch Dejakaisaya’ya göre, çalışma, blockchain teknolojisinin iç süreçlerdeki etkinliklerin artırılması ve “müşteri kolaylığı” nın geliştirilmesindeki potansiyel faydalarını araştırdı.

Dejakaisaya açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl pilot projenin test çalışmalarına başladık ve sonuçlar tatmin ediciydi. Amaç, evrak prosesini dijitalleştirmek, belge içeriğini kimlik doğrulama ve onay bilgileriyle birlikte blockchain tabanlı veritabanında saklamak.”

Pilot, Krungsri’yi IBM Cloud Garage ekibi ile birlikte çalıştığını ve Blockchain uygulamasının geliştirilmesini basitleştirmek için Hyperledger Composer’ı bir çerçeve olarak kullandı.

Tayland’ın beşinci büyük bankası, IBM Cloud’da sağlanan Hyperledger Fabric ve blockchain servislerini kullanarak birkaç ay içinde “ilk konseptleri gerçeğe dönüştürebilecek” sonucuna varıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir