Venezüella, Bitcoin Madenciliğini Düzenliyor

bitcoin madenciliği

Yerel kaynaklara göre, Venezuela hükümeti 22 Aralık’a kadar Bitcoin madenciliği için bir online kayıt sistemi başlatmayı planlıyor. Ülkedeki tüm Bitcoin madencilerinin kayıt olmaları gerekecek. Kayıt, ülkedeki Kripto Para madenciliğini vergi ve düzenleme amacıyla tam bir yasal çerçevenin geliştirilmesinin ilk adımı. Kararın savunucuları, ülkedeki Kripto Para madencilerinin korunacağını savunuyor.

Venezuela hükümetinin Kripto Para kurallarını uygulamasına yardımcı olan bir danışma komisyonunun üyesi olan Angel Salazar, şunları söyledi:

“Madenciler zor koşullar altında çalışıyor ve yapıları bu kayıt yoluyla resmileştirmek onları gasp ve tacizden korumak için yardımcı olacak.”

Yakın tarihli bir basın toplantısında, yeni atanan Venezüella Kripto Para Müfettişi Carlos Vargas, hükümetin Bitcoin madenciliğini daha yakından tanımlamak ve izlemek için kayıt defterini yarattığını iddia ediyor:

“Kim olduklarını bilmek istiyoruz, nerede olduklarını bilmek istiyoruz, hangi ekipmanın kullanıldığını bilmek istiyoruz.”

Bitcoin Madenciliği

Kripto Para madenciliği son birkaç ay içinde Venezuela’da popülerlik kazanmıştır; çünkü hem zengin hem de hiperenflasyonla işaretlenen, ülkedeki devam eden finansal krizden etkilenen zayıf ve zengin Venezuelalılar için kazançlı istihdam yaratmaktadır.

Kripto Para Madenciliği teknik olarak Venezuela’da yasadışı olmasa da, yerel polis, 2016 yılı başından beri madencileri tutuklayarak elektrik hırsızlığı, dolandırıcılık, siber suçlar ve terör finansmanı ile suçlamaktadır. Madencilerden bazen, suçlamaların düşürülmesi karşılığında koruma parası ödemeleri isteniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir