Yeni Bitcoin Madencisi Dragonmint

bitcoin madencilik

Birkaç haber merkezi, sosyal medya platformu ve forum haberlerine göre, “Dragonmint” adı verilen yeni bir Bitcoin Madencilik cihazı 2018’de Bitcoin Madenciliği ortamına katılıyor. Cihazın yaratıcıları, cihazın mevcut ASIC modellerinden %30 daha verimli olduğunu iddia ediyor.

2018 de yeni Bir Bitcoin Madencilik Şirketi ve ASIC Cihazı çıkacak, 2017’de 16nm standardın altında yeni maden teknolojisi ve güçlü yongalar hakkında çok fazla haber yapılmıştır. Bitmain Antminer S9 ve Avalon Miner 741’de kullanılan 16nm yarı iletkenler halen günümüzde piyasadaki en iyi performans gösteren iki makinadır. Japon şirket GMO yakında Bitcoin madenciliği için 7nm yarı iletken cip üretmeyi planlıyor.

Halmong Madencilik firması tarafından üretilen Dragonmint 16T madencisi, henüz pazarda satılmamasına rağmen kendisini “dünyanın en verimli Bitcoin madencisi” olarak adlandırıyor. Dragonmint geliştirme ekibi, modelin hash gücünün yaklaşık 16 THS ürettiğini iddia ediyor.

Proje, madencilik tesisi üretim ortamına “rekabet” getirmek istediğini açıkladı. Şirketin web sitesinde yeni yonga teknolojisi, çip başına 85 GHS’ye ve güç verimliliği için 0,075 J / GHS’ye ulaşan DM8575 ASIC yongalarına dayanıyor. Şirket madenciyi 2016 yılında başlayan “uzun bir stratejinin ilk adımı” olarak nitelendiriyor. Yazılım uzmanları ve yonga tasarımcıları da dahil olmak üzere Halong Mining, 100’den fazla uzman projeye yardım ettiğini açıkladı.

“Proje, Bitcoin madenciliğinde her kademedeki işlemlerin kolaylaştırılmasına yardımcı olmak için harekete geçirildi ve yönlendirildi ve sha256’yı yeniden işler haline getirdi.”

Duyuruya göre Dragonmint 16T’nin fiyatı 1,595 ABD doları olacak ve ancak beş veya daha fazla satın almanız gerekli. Şirket, ayrıca 1600W güç kaynağı birimi (PSU) satıyor ve PSU ve Dragonmint’in Mart 2018 tarihine kadar piyasaya çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir